Diety odchudzające dla dzieci i dorosłych

Nie chcę przytaczać statystyk dotyczących nadwagi i otyłości wśród Polaków (zarówno dzieci jak i dorosłych), bo są one powszechnie znane i zatrważające. Tyjemy w zawrotnym tempie i co za tym idzie, coraz bardziej pogarsza się nasz stan zdrowia.

Choroby cywilizacyjne, związane m.in. z nadmiarem masy ciała, dotykają już nie tylko dorosłych. Coraz częściej widuję nastolatki, a nawet otyłe dzieci z cukrzycą typu II, nadciśnieniem i podwyższonym poziomem cholesterolu. Utrata zbędnych kilogramów w prosty sposób przekłada się na normalizację większości wyników laboratoryjnych i poprawę stanu zdrowia.

Jeżeli czujesz, że problem może dotyczyć również Ciebie, jeżeli chcesz w odpowiednim momencie zadbać o siebie i odzyskać energię, jeżeli już borykasz się z którymś z wymieniowych schorzeń (nadciśnienie, cukrzyca II, podwyższony cholesterol etc.) lub jeżeli chcesz uniknąć ich w przyszłości, to propozycja właśnie dla Ciebie.

W oparciu o szczegółowe dane, które uzyskam od Ciebie w trakcie pierwszej konsultacji, postaram się zaproponować Ci plan żywieniowy jak najbardziej odpowiadający Twoim potrzebom, a także udzielę Ci niezbędnego wsparcia w drodze do lepszego zdrowego sposobu odżywiania. Nie obawiaj się – postaram się, żeby zaproponowany jadłospis był prosty w realizacji i oparty na ogólnie dostępnych produktach.  Bazując na własnym doświadczeniu, wiem również jakie produkty/ potrawy sprawdzą się w żywieniu dzieci i młodzieży.

*Jeżeli nie możesz spotkać się ze mną osobiście, mogę również przeprowadzić z Tobą konsultację mailową (w tym celu poproszę Cię o uzupełnienie pewnych informacji) i zaproponować Ci plan żywieniowy w oparciu o uzyskane dane.

Zapraszam do kontaktu

© Copyright - Skuteczny Dietetyk - Magdalena kopalska