Kalkulator BMI online

Height  ft   in
Weight  lbs

Czym jest wskaźnik BMI?

BMI, inaczej współczynnik masy ciała (ang. Body Mass Index), jest podstawowym, prostym w użyciu narzędziem, które służy do szybkiej oceny, czy nasza masa ciała mieści się w normie. Obliczamy go dzieląc masę ciała (wyrażoną w kg) przez wzrost (wyrażony w m2). Po odniesieniu uzyskanej wartości do podanych zakresów, możesz ocenić, czy Twoja masa ciała jest prawidłowa, czy może cierpisz z powodu niedowagi, nadwagi lub otyłości.

Wskaźnik BMI może być stosowany u osób powyżej 18 roku życia, w przypadku dzieci uzyskaną wartość należy nanieść na przeznaczone do tego siatki centylowe.

Pamiętaj jednak, że wskaźnik BMI nie jest wystarczająco dokładny do oceny kondycji Twojego organizmu i potencjalnych zagrożeń związanych z nieprawidłową masą ciała. W przypadku osób o wysokiej masie mięśniowej (trenujących siłowo) BMI może wskazywać na nadwagę lub nawet otyłość, pomimo niskiego otłuszczenia organizmu. Niekiedy zdarza się sytuacja odwrotna tzn. osoby o BMI mieszczącym się w zakresie normy, z pozoru zdrowe, mają nadmierny poziom tkanki tłuszczowej (w szczególności tzw. tkanki trzewnej). Ryzyko zdrowotne w ich przypadku jest znacznie wyższe niż u osoby wytrenowanej z podwyższonym BMI. Dla dokładnej oceny stanu Twojego organizmu, należy wykonać kompleksową analizę składu ciała. W moim gabinecie przeprowadzam analizę za pomocą profesjonalnego certyfikowanego urządzenia medycznego (japońskiej marki Tanita). Jeśli chcesz poznać szczegóły, przejdź do zakładki Oferta: analiza składu ciała

Zapraszam do kontaktu

© Copyright - Skuteczny Dietetyk - Magdalena kopalska